Музей народного мистецтва Гуцульщини

Село Яворів з давніх-давен славиться народними умільцями – видатними майстрами вишивки, ліжникарства, писанкарства, гуцульської різьби на дереві.


/Files/images/музей гуцульщини1.jpg

Тут починає свою історію славетний рід Шкрібляків-Корпанюків. Великими майстрами, які піднесли мистецтво різьби на дереві на високий рівень розвитку, були Юрій Шкрібляк (основоположник гуцульської різьби на дереві), його сини – Василь, Микола, Федір. Друга гілка – Юрій, Семен, Василь Корпанюки.

/Files/images/музей гуцульщини2.jpg

У школі відкрито музей народного мистецтва, де зібрано чимало давніх і для нашого часу рідкісних речей. Цікавими є експонати: речі, виготовлені з дерева, різьблені шкатулки, керамічні вироби, вишивка, одяг, предмети домашнього вжитку, якими люди користувалися в минулому, домоткані вироби – ліжники. Саме Яворівський ліжник є одним із найпопулярніших видів інтер’єрного ткацтва, що виконує вжиткову і декоративну функції. Захоплює подих і хата-ґражда. Це особливий тип гуцульської садиби, який був поширений на Гуцульщині у XVII – XIX ст.

/Files/images/музей гуцульщини3.jpg

Тепер експонати музею, знайомлячи з роботами народних умільців, повертають відвідувачів до витоків духовності нашого народу.

Літературно-краєзнавчий музей Лесі Українки

У 1991 році за ініціативи директора школи П.Лосюка жителі Яворова та численні гості урочисто відзначили 120-річчя від дня народження Лесі Українки. Тоді ж у школі було відкрито музей видатної поетеси, нескореної дочки Прометея./Files/images/музей українки1.jpg

Музей створено з метою залучення молодого покоління до вивчення та збереження літературно-краєзнавчої спадщини нашого народу. Адже незабутня Леся Українка побувала у 1901 році в Яворові, на території Гуцульщини творила свої літературні шедеври, захоплюючись самобутньою культурою і побутом гуцулів, їх життєдайною силою і мужністю.

Цікаво, що Іван Франко теж перебував у Яворові на запрошення Теофіла Окуневського. Тому в музеї є матеріали про перебування видатного письменника І.Франка на Гуцульщині.

/Files/images/музей українки2.jpg

У 2010 році в школі відзначалось 150-річчя від дня народження першого адмірала з Гуцульщини Ярослава Окуневського. Чимало матеріалів музею присвячено сім'ї Окуневських.

У краєзнавчому відділі експозиції розповідається про географічне розташування, природу і господарство села Яворова, його історію, народне мистецтво, освіту.

/Files/images/музей українки3.jpg

Шкільний музей відвідали численні делегації, на його базі проводяться семінари, зустрічі з цікавими людьми краю. Тому ми завжди раді вітати гостей у стінах нашого навчального закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 635

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Сайт Яворівського ліцею "Гуцульщина" Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області

78644, Івано-Франківська область, Косівський район, село Яворів

e-mail: javoriv.school@gmail.com

Дата останньої зміни 18 Жовтня 2021

Цей сайт безкоштовний!